Gruodžio 2-3 d. Užventis tapo Kalėdų miestelio sostine. Miestelio skveras praeivių akis džiugino tviskančiomis dekoracijomis, įžiebta Kalėdų eglutė. Nusikelti į Kalėdų pasaką bei aplankyti Kalėdų senelio rezidenciją kvietė R.ir A.Jonuškai. Muzikinę programą dovanojo populiariosios muzikos atlikėjas Mino, o Kalėdų senelio rezidencijoje visus pasitiko dainuojantis, šmaikštusis senelis Kalėda – operos solistas ( Ramūnas Urbietis).
Šiandien visi skubėjome į bažnyčią uždegti pirmąją Advento žvakelę. Po šv.Mišių koncertavo Kauno muzikinio teatro solistas Jurgis Jarašius bei pianistė Kotryna Kaklauskaitė.
Norim padėkoti visiems, kurie prisidėjote prie šventinės nuotaikos kūrimo. Už gražią eglutę dėkojam Užvenčio girininkui Artūrui Jokubauskiui, už kalėdines dekoracijas Užvenčio seniūnijai ir pagrindinei šventinių idėjų generatorei Linai Račkauskaitei, už skanią sriubą Klaudijui Cvikui ir Donatui Rimdeikai, už namų jaukumą – Užvenčio bendruomenei “ Venta“ ir pirmininkei Laimai Norkienei, už pagalbą pristatant garso aparatūrą – Vaidui Norkui.
Palaiminto visiems adventinio laiko, ačiū, kad esate kartu.
Lapkričio 27 d. 19 val. penktadienio vakarą pilnut pilnutėlėje salėje vyko gražus kapelų vakaras „Grok, armonika, grok!“, kurį organizavo kapelos “ Venta“ vadovė Jurgita Mickevičienė .Kapelos džiugino skambiomis ir nuotaikingomis melodijomis. Šventę vedė ir šmaikščiai kolektyvus pristatė renginių organizatorė Ona Granickienė. Dėkojame Šiaulių rajono savival
dybės kultūros centro Pakapės stilizuotai kapelai „Trys plus trys“, Sauginių liaudiškos muzikos kapelai, Šilalės kultūros centro Bijotų laisvalaikio salės kapelai  „Bijotaičiai“, ir šeimininkams Užvenčio kultūros centro kapelai “ Venta“ ir ansambliui „Truopne muzikonta“.
Spalio 7 d. Užvenčio kultūros centro kieme nutekėjo, nubangavo sraunia Ventos upe 5 – asis kopūstienės virimo čempionatas.Nors oras ir nelepino, tačiau 26 atvykusiom komandoms iš įvairių Lietuvos kampelių nesutrukdė išvirti beveik 800 litrų kopūstienės, o ir ragautojų sulaukėme daugiau kaip 900.Komandos varžėsi raugintų ir šviežių kopūstų sriubos kategorijose.Kiekvienas virėjas- šefas stengėsi į sriubą įdėti slaptą ingridientą, kad nustebintų komisiją.Kol kopūstai kunkuliavo puoduose, muzikinę sriubą virė Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro kapela “ Šmukšt“ ir dainų autorius bei atlikėjas Vytautas Šiškauskas.Kad neprailgtų laikas, virėjai ir žiūrovai dalyvavo atrakcinėse rungtyse, šefai šoko kopūstienės šokį bei šventės naujokai varžėsi kopūstų tarkavimo varžybose.Čia favoritu tapo Rolandas Balsys, per 1 min pritarkavęs daugiau kaip 5kg kopūstų.Jam padovanota statinė kopūstų.
Šiemet kopūstienes vertino kompetetinga komisija: Povilas Mikalajūnas- gyvosios virtuvės ugnies šefas,Klaudijus Cvikas- medžiotojas, lauko virtuvės šefas, Gintaras Baškys- maitinimo paslaugų tiekėjas, gurmanas, medžiotojas, Violeta Gargasienė- Kelmynės restorano direktorė, Genutė Palubinskienė- Niderita kavinės savininkė, Danutė Intaitė žuvienės virimo čempionato nugalėtoja, Inga Norkutė – Šiaulių dramos teatro aktorė, Rima Jankauskienė – Šiaulių banko direktorė.
Raugintų kopūstų sriubos kategorijoje 1 vietą laimėjo „Ūkio šefai“(Algimanto Vaupšo ūkis), 2 vietą „Gaspadinės išmisla“ iš Telšių r.Rainių.3 vieta atiteko mero Ildžio komandai.
Šviežių kopūstų sriubos kategorijoje 1 vieta atiteko Šatrijos Raganaitėm( Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius), 2 vieta atiteko komandai iš Pakražančio “ Kopūstinukai“ ir 3 vietą pelnė „Mokinukės „iš Kelmės.Šiemet buvo vertinamas ir gražiausias kiemelis bei žiūrovų simpatijos.Čia vertinimui vadovavo Inga Norkutė.Gražiausias kiemelis išrinktas „Ūkio šefai“.Žiūrovų simpatijos atiteko “ Kopūstinukų“ komandai iš Pakražančio.Prizą įsteigė Užvenčio seniūnaitis Vitalijus Orlakas atvesdamas ir padovanodamas avį.Taigi, gražiai šventėje persipynė ir tradicijos, ir kulinarinis paveldas.
Kokia šventė be rėmėjų! Nuoširdžiai dėkojame pagrindiniui rėmėjui ir šventės sielai Algimantui Vaupšui,Priekonių krautuvėlei ir Dalytei Samuilienei, UAB “ Žemaira“, UAB “ Lempaka“, MB “ Jusaveta “ ir Sauliui Maziliauskui, kazanai.lt
Už pagalbą organizuojant šventę dėkojame Dainiui Popovui.
Žemai lenkiamės ir techniniam šventės personalui: Užvenčio seniūnijai, komunalinio ūkio specialistei Linai Račkauskaitei, Vaidui Norkui.
Te kopūstienė būna šventa- taip, kaip mūsų Venta.

Spalio 1 d. visi kartu paminėjome pagyvenusių žmonių dieną. Renginio metu apdovanota aktyviausia kultūrinių renginių lankytoja Valė Jankauskienė. Jai įteikta UKC įsteigta atminimo dovanėlė. Nuoširdžiai norime padėkoti renginio svečiams Tytuvėnų kultūros centro dramos kolektyvui “ Varnakalnis“ (režisierė Andrėja Stulginskienė) už nuotaikingą spektaklį bei fokloro ansambliui „Parubežė“, vadovaujamam Stasio Butkaus už muzikinius intarpus. Dėkojame ir saviškiams „Truopne muzikonta“( vad.A.Butnorius).AČIŪ visiems, kurie praleidote šią popietę su mumis.

2023-09-15 Akimirkos iš Genutės Pulkienės muzikinio vakaro.Daugiau kaip keturi dešimtmečiai scenoje, daug draugų,gėlių, aplodismentų.Už aktyvią muzikinę, kūrybinę veiklą Genutė apdovanota Kelmės rajono savivaldybės mero Ildefonso Petkevičiaus padėka, kurią įteikė administracijos direktorė Danutė Laivienė.Sveikinimo žodžius skyrė ir Kelmės rajono savivaldybės narė kraštietė Irena Janušienė.Tegu Genutės širdis dainuoja gyvenimą!

Savaitgalį Užventyje vyko tradicinė meno ir sporto šventė „ Venta, Venta, Venta- tu žemaičiui šventa“ Nuo ankstaus ryto krepšinio, futbolo ir paplūdimio tinklinio varžybose dalyvavo gausus būrys sportininkų iš įvairių Lietuvos kampelių. Paplūdimio tinklinio varžyboe nugalėtojais tapo komanda „Dubysa“ iš Kelmės., futbolo nugalėtojais tapo komanda  „ Karklėnai“, krepšinio varžybas laimėjo  komanda „ Opa“ iš Šiaulių.  .Sportininkai buvo apdovanoti Užvenčio kultūros centro ir seniūnijos įsteigtais prizais .Džiugu, kad į sportines varžybas atvyko ir  futbolo komanda iš Vilniaus, kur kartu žaidė ir Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys Eimantas Gajauskas.

Vėliau visi šventės svečiai, dalyviai  skubėjo į Užvenčio Ventos slėnį. Pats svarbiausias šventės akcentas-  Algimanto  Vaupšo apdovanojimas Kelmės rajono savivaldybės garbės ženklu „ Už nuopelnus Kelmės rajonui , verslo ir kaimo plėtrą, teikiamą paramą skatinant kultūros, sporto, švietimo bei socialinę veiklą Kelmės rajone. Garbės ženklą įteikė Kelmės rajono savivaldybės meras Ildefonsas Petkevičius. Algimantą Vaupšą  sveikino Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Barkauskas, seniūnaitis Zonis Virbalas,  seniūnas Linas Mačernius, Užvenčio kultūros centro direktorė Odeta Kuličauskienė.

Šventės metu taip pat buvo pasveikintas  gražaus jubiliejaus proga ir ilgametis Užvenčio kultūros centro kapelos muzikantas Eugenijus Veryga. Jis daugiau kaip 45 -erius metus groja kapeloje.

Šventės metu koncertavo Užvenčio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, populiariosios muzikos atlikėjai Aistė Pilvelytė, Kastytis Kerbedis , Mindaugas Baranauskas.

Nuoširdžiausia padėka šventės rėmėjams.

2023-07-10 Jau tradicija tapo surengti respublikinį dainuojamosios poezijos festivalį plenero „Užventis mene“ atidarymo metu.Šiemet į ketvirtąjį festivalį “ Už Ventos 2023″ atvyko bardai iš Kauno, Telšių, Mažeikių , Viduklės, Tytuvėnų, Raudondvario, Tauragės, Veliuonos.Klausytojai galėjo pajusti poezijos ir muzikos galią.Dėkojame visiems, kurie buvote drauge.

2023-07-05 Užventiškiai tradiciškai paminėjo Valstybės dieną prie kraštotyros muziejaus kartu su ŠDT aktoriais Monika Šaltyte ir Severinu Norgaila.Ačiū visiems už bendrystę! Tegul širdis plaka vienu ritmu!

Gedulo ir vilties diena „Ištark-išgirsk-išsaugok“ 2023-06-14

Akimirkos iš muzikinio vakaro ,,Prie Ventos” 2023 06 02

Pražydę sodai ir nušvitusi saulė veiduose paskleidė plačias ir nuoširdžias šypsenas. O mes, kultūros nešėjai, kartu su Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos moksleiviais ir mokytojais dovanojome didžiulę puokštę mamoms savo dainų, šokių ir teatro. Mamas, močiutes, seneles pasveikino ir Užvenčio seniūnas Linas Mačernius. 2023 05 05 Akimirkos iš šventės „Gražiausi žiedai mamai“

2023 m. balandžio 20 d. Jau antrą kartą Užvenčio kultūros centre vyko respublikinis gyvo garso grupių festivalis, kurio iniciatorius meno vadovas Algimantas Butnorius.Festivalyje dalyvavo grupės : iš Kauno, Marijampolės, Mažeikių.
Dancing The Blues – tai duetas iš Kauno, mylintis Blues ir Rock’n Roll muziką.Kauniečiams festivalio metu talkino Užvenčio kultūros centro grupė „Vartai“( vad.A.Butnorius)
Profesionalumo, paslapties ir intrigos sintezę žiūrovai galėjo išgirsti grojant grupei ProX iš Mažeikių( vad.Laimonas Vaišvila)
Tolimiausi svečiai – grupė AGE, kurie atvyko iš Marijampolės( vad.Giedrius Katilius).Grupė sužavėjo žiūrovus savo atliekamais autoriniais kūriniais.
Festivalio šeimininkai grupė „ Vartai“ džiugino senomis, geromis dainomis.
Susidomėję mūsų renginiu, į festivalį atvyko Kęstutis Jablonskis ir grupės „ Vairas“ vokalistas Rolandas Janušas bei būgnininkas Vytautas Mundinas.

2023 m. balandžio 21 d. Užvenčio kultūros centre vyko rajono vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra ,,Šimtakojis“

       Kultūros centre nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo rajono jaunieji teatro meno mėgėjai.Stebint gausiam žiūrovų skaičiui čia pasirodė net šeši kolektyvai: po du iš Užvenčio(režisierė Ona Granickienė) ir Kražių  M.K Sarbievijaus kultūros centro(režisierė Jūratė Sankauskienė),Kelmės kultūros centro jaunimo dramos studija(režisierė Sandra Zakarienė) ir svečio teisėmis NVŠ būrelis vadovaujamas A.Barčiauskienės. Kolektyvų pasirodymus stebėjo komisija, kuriai vadovavo Tytuvėnų kultūros centro režisierė Andrėja Gričiūtė,  Pakražančio gimnazijos choreografė Gintarė Gruželienė ir Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Danguolė Garnienė. Šioje  savaitėje bus paskelbta, kuris kolektyvas važiuos į zoninį turą.Kelmės biblioteka įsteigė tris prizus šauniausiems aktoriukams. Juos pelnė  užventiškės,,Pepinukės“ Milda Rimdeikaitė ir Gabija Samuilytė bei kražiškė Vakarė Gotautaitė. Visi kolektyvai buvo apdovanoti švietimo, kultūros ir sporto skyriaus įsteigtais prizais.

Kovo 25d. jau antrą kartą Užvenčio kultūros centre vyko šokių festivalis-konkursas „ALONG THE RIVER“ 2023. Konkurse dalyvavo skirtingų šokio žanrų kolektyvai, atvykę iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Ritminių šokių kolektyvas „Demo“ ir šiuolaikinių šokių grupė„Iliuzija“ iš Jurbarko, vaikų šokio teatras „Austrė“ iš Pasvalio, baleto ir gimnastikos studija „Linksmosios Pėdutės“ iš Šiaulių, tautinių šokių ansamblis „Ugnelė“ iš Vilniaus, šokių kolektyvai „Banga“, „Atgaiva“, „Svajonė“ iš Raseinių, šokio studija „Vijurkas“ iš Klaipėdos ir dar daug kitų. Konkurse šoko daugiau kaip 400 šokėjų. Šokėjus vertino kompetetinga komisija: Rimantė Laurinavičienė, Vita Butnorienė, Aušrinė Zakaraitė. Visi festivalio dalyviai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

 

                    2023-03-10 „Apie tave ir tau“

2023-02-16  Vasario 16-oji Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

2023-02-21 Užventyje gyvas kulinarinis paveldas.Šiemet užventiškius bei svečius pakvietėme į didžiausio žemaičių blyno kepimą ir nuotaikingą užgavėnių šventę. Blyno kepimo idėja gimė meno vadovui Arijui Ivaškevičiui.Iškeptas 2,37 m.ilgio ir 34 cm pločio žemaičių blynas.Sunaudota 16 kg virtų bulvių, 6kg virtos mėsos, 30 kiaušinių, 4 kg krakmolo ir 0,5 kg miltų.Nuoširdžiai norim padėkoti Juozui ir Irenai Spudžiams už pagamintą keptuvę, Ričardui Petrikui už mėsą ir kiaušinius, Algimantui Vaupšui už bulves, Genei Pulkienei už skanų padažą.Už skanius užgavėnių valgius dėkojam Užvenčio bendruomenei “ Venta“, Kolainių ir Junkilų bendruomenėms, Liolių senelių namų Užvenčio padaliniui.Už Užgavėnių laužą bei techninius sprendimus ačiū tariame Užvenčio seniūnijai, už padarytą Morę- Laimutei Butkienei.Užgavėjom, o dabar visi lauksim pavasario ir šv.Velykų.

2022-12-03 įžiebta Kalėdų eglutė, atidaryta Kalėdų senelio rezidencija R.ir A.Jonuškų sodyboje. Nuoširdžiai norim padėkoti visiems prisidėjusiems , kad Užventis taptų Kalėdų miestelio sostine. Dėkojam Užvenčio seniūnijai ir seniūnui Linui už techninę pagalbą, už dovanotą eglę Romui Balskui, Kalėdų seneliui (Ramūnui Urbiečiui), už dangaus švieseles- Indrei ir Klaudijui Cvikams, bendruomenei „Venta“ už kavą, arbatą.

2022 m. lapkričio 27 d. Advento popietė Šv.Marijos Magdalietės bažnyčioje.

2022 m. lapkričio 17 d. romansų vakaras Užventyje.

2022 m. spalio 15 d. Užventyje prie upės Ventos vyko ketvirtasis kopūstienės virimo čempionatas.

Kopūstienės virimo čempionate rungėsi 19 komandų ne tik iš Kelmės bet ir iš Tauragės, Akmenės, Šilalės Šiaulių rajonų bei Pamario krašto.Taip pat čempionate dalyvavo ir ukrainiečių komanda.Jie išskirtinai virė ukrainietiškus barščius.Komandos rungėsi šviežių ir raugintų kopūstų kategorijose, išvirė daugiau kaip 500 l.sriubos, kurią kaip mat susirinkusieji ir suvalgė.

Čempionatas sukvietė gausų svečių būrį, jame apsilankė ir charizmatiškoji Zita Kelmickaitė.

Kopūstienę vertino ir skaniausią iš visų rinko kompetentinga komisija, vadovaujama Dainiaus Popovo.Komisijos nariai: Užvenčio seniūnas Linas Mačernius, Zita Kelmickaitė, Ona Šaltytė, Kelmės turizmo ir verslo centro direktorė Vilija Virbickė, Povilas Mikalajūnas,Algimantas Vaupšas.

Komisijai buvo nelengvas darbas išrinkti skaniausią kopūstienę.

Raugintų kopūstų kategorijoje 1 vietą laimėjo „Šūstri kopūstai“ iš Šilalės, (šefas Tadas Sadauskis) 2 vieta atiteko komandai RPK(šefas Egidijus Karpavičius) iš Šiaulių rajono, 3 vieta-komandai “ Raktas“ (šefė Vida Raveckienė)iš Tauragės r.

Šviežių kopūstų kategorijoje 1 vieta atiteko Šilalės Adžikai(šefė Andželika Šideikienė), 2 vieta – Kolainių daugiafunkciam centrui ( šefė Irena Lidikauskienė), 3 vieta komandai „Mokinukės“ (šefė Fausta Karpenkaitė)

Visus linksmino Allegreto Band iš Vilniaus bei Užvenčio kultūros centro grupė Truopne muzikonta. Netrūko įvairių atrakcijų.Susirinkusiuosius sveikino Kelmės rajono savivaldybės meras Idelfonsas Petkevičius.

Nuoširdžiai norim padėkoti visoms komandoms bei jų šefams už jų išradingumą, slaptuosius ingridientus bei skanias kopūstienes, Dainiui Popovui už pagalbą organizuojant renginį, Užvenčio seniūnijai už techninę pagalbą.Šventės nebūtų be rėmėjų.Dėkojame generaliniam šventės rėmėjui Algimantui Vaupšui, UAB „Žemaira“, Romos Cvikienės įmonei, Klaudijui ir Indrei Cvikams, Jusavetai ir jos vadovui Sauliui Maziliauskui, priekonių krautuvėlei ir Dalytei Samuilienei, Justudijai, parduotuvei Selevi.Tikimės, kad kitais metais mūsų penktasis jubiliejinis čempionatas pasipildys naujomis komandomis! AČIŪ, KAD BUVOTE, KAD UŽVENTIS KVEPĖJO KOPŪTIENE!!!

2022-07-16 Nuskambėjo, nuaidėjo meno ir sporto šventės“ Venta, Venta, Venta- tu žemaičiui šventa aidai“ .Širdingai norime padėkoti visiems, praisidėjusios prie šventės: Kelmės rajono savivaldybei, Užvenčio seniūnijai,pagrindiniam rėmėjui Algimantui Vaupšui, rėmėjams: UAB Ustukių alus,UAB Arsem, Mildai ir Alvydui Knyzeliams,UAB Žemaira, Sauliui Maziliauskui, Romai Cvikienei, UAB “ Šildymo sprendimai,“ Irenai ir Juozui Spudžiams, Antanui Mockui, Danutei ir Pranui Vaičikams, Dovydui Baškiui, Egidijui Šimkui, Vilmai ir Gintarui Baškiams, senovinės technikos klubui “ Retro broliai“.

Liepos 11 d .Užventyje, prie dvaro malūno, įvyko trečiasis respublikinis dainuojamosios poezijos
festivalis „Už Ventos 2022“. Tradicija tapo festivalį surengti plenero „ Užventis mene“ atidarymo
metu .Šiemet dalyvavo net 22 bardai iš Akmenės, Šiaulių, Šaukėnų, Mažeikių, Raseinių, Panevėžio,
Linkuvos, Jurbarko. Kiekvienas dalyvio poetinis žodis įprasmino muziką, o muzika – padėjo
suskambėti žodžiui. Renginį vedė eilių ir dainų tekstų kūrėjas, televizijos laidų vedėjas ir
prodiuseris Marijus Budraitis. Dainuojamosios poezijos mylėtojus pasveikino Kelmės rajono
savivaldybės vicemeras Egidijus Ūksas bei švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Justina
Zaleckienė. Už glaudų bendradarbiavimą, pagalbą, rengiant festivalį, dėkojame dvaro šeimininkams
Mildai ir Alvydui Knyzeliams.

Kaip ir kasmet tradiciškai užventiškiai liepos 6 d. rinkosi giedoti tautiškos giesmės prie Užvenčio kraštotyros
muziejaus. Šventinę nuotaiką kūrė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas,
atlikėja Živilė Gedvilaitė .Visi kartu susikibę už rankų po šimtamečiu ąžuolu pritariant Živilei
sugiedojome tautišką giesmę.

 

2022 07 02 trečioji projekto diena „Vaiguvos dvarų kultūriniai istorijos fragmentai“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, Pakėvio dvare.

Vaiguvos kultūros namuose 2022 07 01 projekto „Vaiguvos krašto dvarų kultūriniai istorijos fragmentai“ iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, teatralizuotas pasirodymas „Lietuviškų romansų vainikas“.

Adošiškės dvare – 2022 05 30 projekto pirmoji diena „Vaiguvos krašto dvarų kultūriniai istorijos fragmentai“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, veiklos.

Birželio 4 d. Užventyje vyko jaunimo vakaras „Draugystės nata“

Štai ir nuskambėjo „Draugystės nata“ Užventyje, kviesdama kartu pasitikti vasarą. Dėkojame jaunimo grupėms Moxie, Audra, Poco Loco. Jūs visi nepakartojami! Ačiū Dj Nionis už puikią diskoteką!

Balandžio 24 d. Užventyje vyko Atvelykio kūrybinės dirbtuvės „Kiaušiniai mūsų – idėjos jūsų „

Jau antrą kartą Užventyje surengtos Atvelykio kūrybinės dirbtuvės „Kiaušiniai mūsų – idėjos jūsų! Nors oras ir nelepino, vis tik  į šventę sugužėjo nemažas būrys dalyvių ir svečių. Kepėjų komandos kepė gardžią kiaušinienę. Buvo galima paragauti įvairaus skonio kiaušinienės- nuo klasikinės iki žydiškos. Pagrindinis  šventės rėmėjas- ūkininkas Ričardas Petrikas, kuris dovanojo šventei 360 kiaušinių. Vaikams kiaušinių ridenimo varžybas surengė Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojos. Šventės metu koncertavo Sauginių liaudiškos muzikos kapela bei skrabalininkas Regimantas Šilinskas.

Kovo 26 d. Užventyje vyko respublikinis šokių festivalis- konkursas“Užvenčio ritmai“.

Į festivalį sugužėjo daugiau kaip 300 šokėjų iš įvairių Lietuvos vietų: Tauragės, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Kelmės, Pasvalio, Veiviržėnų, Gargždų, Joniškio,Laukuvos, Nevarėnų.Šokėjai stebino savo choreografija, estetiniu šokio pateikimu, atlikimo technika.Šokėjus vertino kompetetinga komisija:Janina Reinienė – ilgametė šokio pedagogikos studijų programos dėstytoja, trijų Lietuvos dainų švenčių šokių dienos baletmeisterė, Telšių kultūros centro senjorų šokių grupės „Džiugas“ vadovė, Rima Rimdeikienė- Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė ir Aušrinė Zakaraitė- šiuolaikinio šokio studijos “ Aura“ šokėja, respublikinių ir tarptautinių konkursų dalyvė bei laureatė.Kiekvienas šokis buvo vertinamas atskirai.Festivalio dalyviai apdovanoti diplomais, statulėlėmis bei saldžiais prizais.

2022 m. kovo 18 . renginys „Apie tave ir tau“

2022 m. Vasario 16 d. Užventyje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

2022 m. sauso 13 d. Užventyje paminėta Laisvės gynėjų diena ,,Tikime laisve“.

,,Tas ilgesingas Baltumos laukimas“ 2021 12 09

Užvenčio kultūros centre žvarbų ketvirtadienį   vyko poezijos ir muzikos vakaras ,,Tas ilgesingas Baltumos laukimas“. Aldonos Orvydienės eiles iš išradingai papuoštoje scenoje skaitė renginio žiūrovai, o skambias dainas iš žiūrovų salės atliko A. Orvydienės vadovaujamas moterų trio. Akardeonu akomponavo pati vadovė. Renginio scenografijos ir atlikimo sumanytoja kultūros centro renginių organizatorė O. Granickienė.

 

Romansų vakaras ,,Aš mylėjau tave tau nežinant“ 2021 11 19

Skambius romansus dovanojo Joniškio romansų grupė “ Ašalia“, Šaukėnų kultūros ir amatų centro kolektyvas  „Anima“, bei Užvenčio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai.

Užvenčio kultūros centre vyko romansų vakaras “ Aš mylėjau tave tau nežinant“ Skambius romansus dovanojo Joniškio romansų grupė “ Ašalia“, Šaukėnų kultūros ir amatų centro kolektyvas  „Anima“, bei Užvenčio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai.

,,KOPŪSTIENĖS VIRIMO ČEMPIONATAS“ 2021 11 06

Šeštadienį, Užventyje, prie ramiai tekančios Ventos , vyko 3 -iasis kopūstienės virimo čempionatas, kuriame dalyvavo 19 komandų.Kopūstienė buvo verdama iš šviežių ir raugintų kopūstų.Nors šiame kopūstienės virimo  čempionate netrūko lietaus, tačiau visus lydėjo gera nuotaika, o susirinkusius linksmino „Nešpietni bernai“ iš Panevėžio krašto bei kapela „ Venta“.Gardžios kopūstų sriubos išvirta daugiau nei 500 litrų.Puodai kaip mat ištuštėjo, nes šventė sutraukė gausybę panorusių paskanauti ir pasilinksminti.Skaniausią kopūstienę rinko komisija.Šviežių kopūstų sriubos kategorijoje  I -ąją vietą laimėjo Kelmės vietinio ūkio komanda, II – ąją vietą – Pakražančio  „Kopūstinukės“, o III- ąją  vietą  Partijos Laisvė ir teisingumas Šilalės ir Kelmės skyrius. Raugintų kopūstų kategorijoje I vieta atiteko mero Ildžio jungtinei komandai, II vieta – Šaukėnų kultūros ir amatų centro komandai „Iliuzija“, o III vieta atiteko  jungtinei šeimų komandai „Kopūstgalvis ir Co“ iš Kelmės. Susirinkusius sveikino LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Kelmės rajono savivaldybės meras Idelfonsas Petkevičius bei šventės globėjas ir pagrindinis rėmėjas Algimantas Vaupšas.

 

Dar pavasarį Užvenčio kultūros centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kuršėnų Daugėlių progimnazija. Daugėlių progimnazija dalyvauja projekte “ Savęs pažinimo takais“, kuris skirtas paauglių saviraiškai ir bendruomeniškumui skatinti. Svarbus projekto etapas- pažintis su teatro studija „Pepinukas“(vadovė Ona Granickienė). Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su jaunaisiais aktoriais, kurie vaidino V. Bladykaitės pjesę“ Balius pas karalių…pakviesta ir Pelenė“ Daug emocijų suteikė scenos žaidimai, padedantys ugdyti jų saviraišką, savęs pažinimą kitoje erdvėje.

Akimirkos iš Algimanto Butnoriaus jubiliejinio koncerto 2021 10 08

Vyrų vokalinė grupė „Truopnė muzėkonta“

Akmenės rudens kermošiuje 2021 10 09

 

Pagyvenusių žmonių diena 2021 10 02

Spalio 1 d. Užventyje paminėta pagyvenusių žmonių diena. Senjorus sveikino Kelmės r. savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, europarlamentaro Broniaus Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė, seniūnaitis Zonis Virbalas. Užvenčio seniūnas Linas Mačernius kiekvienam senjorui dovanojo rankų darbo gėles, kultūros centro darbuotojai – mini dovanėles. Metų senjoro nominacija atiteko ilgamečiui Užvenčio kultūros centro meno vadovui Jonui Juozapavičiui. Europarlamentaro B.Ropės padėjėja apdovanojo aktyvius Užvenčio krašto žmones: I.ir J.Spudžius, R.ir A.Jonuškus bei D.ir S.Pulkius. Visus linksmino Zyplių dvaro kapela.

 

Lietuvos žydų genocido atminimo diena “ATMINTIES KELIAS” 1941-2021” 2021 09 16

Užventyje paminėta Lietuvos žydų genocido atminimo diena “ATMINTIES KELIAS” 1941-2021”. Nuoširdžiai dėkojame prisidėjusiems prie renginio organizavimo: Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos istorijos mokytojoms N.Rimdeikienei ir J.Maziliauskienei, Užvenčio seniūnijai. Dėkojame rėmėjams: Sauliui ir Jūratei Maziliauskams, Romai ir Zamei Cvikams, Dovydui Baškiui,Antanui Mockui, Užvenčio miesto bendruomenei “VENTA”, Mildai ir Alvydui Knyzeliams.

 

„Ventos vyrai“ Raseinių r. Paupio bendruomenės šventėje 2021 08 01

 

Vokalinė instrumentinė grupė „Seni draugai“(vadovė Jurgita Mickevičienė) Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos abiturientų išleistuvių šventėje 2021 07 29

 

Kapela “ Venta“ respublikinėje kapelų šventėje“ Skambėk, Raudone, muzikoje“ 2021-07-25

2021 m. liepos 17 d. ,,Venta, Vena, Venta – tu žemaičiui šventa“

Liepos 17d.Užventyje vyko tradicinė meno ir sporto šventė“ Venta, Venta, Venta- tu žemaičiui šventa“. Šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis, kur gausus sportininkų būrys varžėsi krepšinio, tinklinio, futbolo bei atrakcinėse rungtyse. Į šventę pasveikinti užventiškių bei svečių atvyko Kelmės rajono savivaldybės vicemeras Egidijus Ūksas, administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Sulaukėme svečių ir iš Austrijos Wolfmanas Mezendorfas – armonikos ir gitaros virtuozas, Graco armonikų muziejaus įkūrėjas. Jis skyrė šventės dalyviams du muzikinius kūrinius. Šventės metu koncertavo Užvenčio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai bei populiariosios muzikos atlikėjai.

2021 m. liepos 16 d. dramos būrelio „Pepinukas“ premjera- Vidos Bladykaitės spektaklis “ Balius pas karalių…pakviesta ir Pelenė“

Tradicinės Užvenčio miesto šventės išvakarėse kultūros centras skambėjo nuo gausaus vaikų ir suaugusiųjų būrio balsų. Čia vyko vaikų dramos būrelio „Pepinukas“ premjera- Vidos Bladykaitės spektaklis “ Balius pas karalių…pakviesta ir Pelenė“, kurį režisavo Ona Granickienė. Tai jau trečiasis šios pjesių autorės spektaklis, kuris rodomas Užvenčio kultūros centre. Pernai Ventos slėnyje suvaidintas „Stebuklingas dalgis“, šiemet mažieji rodė „Baugalo sėkla“. Šiandien nustebino atvykę svečiai iš Niujorko- pjesės autorės vadovaujamos teatro grupės nariai. Jie perdavė autorės linkėjimus režisierei. Trečioji V.Bladykaitės pjesė suvaidinta puikiai. Tai liudijo gausūs žiūrovų aplodismentai ir gėlės.

2021 m. liepos 12 d. ,,Už Ventos“

Liepos 12 dieną jau antrą kartą įvyko respublikinis dainuojamosios poezijos festivalis “ Už Ventos“ 2021.Festivalis tradiciškai surengtas kalvystės ir meno plenero „Užventis MENE XII“ atidarymo metu.

2021 m. birželio 23 d. Joninių šventė

Šaukėnų kultūros ir amatų centras susijungė su Užvenčio kultūros centru ir suorganizavo Joninių šventę. Koncertavo ir šoko abiejų centrų kolektyvai. Renginį vedė Užvenčio kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė O.Granickienė. Dėkojame pagrindiniams šventės partneriams- Užvenčio seniūnijai, už bendradarbiavimą rengiant šventę- Šaukėnų kultūros ir amatų centrui, rėmėjams: UAB „Žemairai“, Iį „Linolis“ ir A.Jaručiui, MB CVIK,Algimantui Vaupšui,Dovydui ir Gintarui Baškiams,Justudijai.

2021 m. gegužės 28 d.13 –ojo vaikų ir jaunimo teatrų festivalio

„  Vaidiname draugams „mažoji šventė Užvenčio kultūros centre.  Lietingas oras ir pandeminė situacija respublikoje nesutrukdė Užvenčio kultūros centro darbuotojoms suorganizuoti tradicinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį ,,Vaidiname draugams“. Šiais metais, neatvykus Kretingos, Mažeikių ir Joniškio kolektyvams nutarta organizuoti festivalio mažąją šventę. Pandemijos nepabūgo ir  netradicinį pasirodymą Šatrijos Raganos gimnazijos pradinukams ,,Performansas“ parodė Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo dramos studija,,Kompanija šauni“ (režisieriai Dalė ir Virginijus Dargiai). Kultūros centro NVŠ dramos būrelis ,,Pepinukas“ šventei parodė premjerinį spektaklį  Vida Bladykaitė ,,Baugalo sėkla“(režisierė Ona Granickienė. Video spektakliuką,,Čiaudulys“ šventei padovanojo Pakražančio kultūros centro vaikų šokio ir teatro  studija.(vadovės Danutė Anankaitė ir Gintarė Guželienė).

2021 m. kovo 11 d. proga Užvenčio krašto žmonės pynė vainiką Lietuvai iš poezijos, dainų, šokio.Renginį galima pamatyti Užvenčio kultūros centro FB paskyroje https://fb.watch/4aMapdEm0g/

Užventiškiai šventė virtualias Užgavėnes kartu su Pavenčio gaspadinėmis.Akimirkas iš šventės galite pamatyti Užvenčio kultūros centro Facebook paskyroje https://fb.watch/3IFLkBoVka/ 2021 02 16

Užventyje paminėta Valstybės atkūrimo diena, pagerbtas Nepriklausomybės akto signataras Jonas Smilgevičius. Ant jo kapo padėta puokštė, kurią atvežė prezidentūros atstovė Vilma Bačkiūtė.Šiai dienai paminėti surengtas virtualus koncertas ‘“ Čia Lietuva“2021 02 16.
Įrašą galima pamatyti Feisbuko paskyrojehttps://fb.watch/3IExyi0Gzz/

Vyrų grupė „Kun saka“ laidoje “ Duokim garo“. Įrašą galima pamatyti Feisbuko paskyroje https://fb.watch/3qdZEdozAH/ 2021 01

Paminėta Laisvės gynėjų diena . Įrašą galima pamatyti Užvenčio kultūros centro Feisbuko paskyrojehttps://fb.watch/2-FG1NjPJE/ 2021 01 13

Įžiebta Kalėdų eglė Užventyje. Įrašą galima pamatyti Užvenčio kultūros centro Feisbuko paskyroje https://fb.watch/2oka_lPYyQ/  2020 12 11

Antrąjį advento sekmadienį Užvenčio kultūros centro meno vadovai Šv.Marijos Magdalietės bažnyčioje surengė adventinę popietę „ Gerumu sušildyk“ .
Įrašą galima pamatyti Užvenčio kultūros centro Feisbuko paskyroje https://fb.watch/2gmrkKa8A-/ 2020 12 06

 

Užvenčio kultūros centras klausytojams dovanojo romansų vakarą „Aš mylėjau tave tau nežinant“. Įrašą galima pamatyti Užvenčio kultūros centro Feisbuko paskyroje https://fb.watch/2ggmZc94nR/2020 11 20

 

Žolinių šventė ,,Kai pakvimpa žolynais ir medumi“ 2020 07 15

Užvenčio kultūros centro kapelos ,,Venta“ 2020 07 31 pasirodymas festivalyje ,,Ant rubežiaus 2020″

,,Venta, Venta, Venta – tu žemaičiui šventa“ 2020 07 18

Liepos 18 d. Užventyje Ventos slėnyje vyko kasmetinė tradicinė meno ir sporto šventė „Venta, Venta, Venta- tu žemaičiui šventa” Šventė sukvietė ne tik vietinius miestelio gyventojus, bet paskatino bent trumpam į gimtinę sugrįžti ir toliau gyvenančius ar į emigraciją išvykusius rajono gyventojus.Šventės metu vyko sportinės varžybos, parodytas premjerinis Užvenčio kultūros centro dramos kolektyvo „Pepinukas”spektaklis, koncertavo meno mėgėjų kolektyvai, gerą nuotaiką dovanojo ir populiariosios muzikos atlikėjai. Šventės dalyvius sveikino seimo narys Juozas Rimkus, LVIŽ sąjungos  Kelmės skyriaus pirmininkas Vytautas Barkauskas, vicemeras Egidijus Ūksas  ir Irena Sirusienė.

,,Tenai, prie Ventos“ bardų vakaras 2020 07 13

,,Viena tauta – viena šeima“ Užventyje 2020 07 06

Užventyje paminėta Valstybės diena. Renginys prasidėjo Šv.Mišiomis.Vėliau visi užventiškiai rinkosi prie kraštotyros muziejaus, kur Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokytoja Jūratė Maziliauskienė skaitė pranešimą .Gražiausias dainas Lietuvai dovanojo Užvenčio kultūros centro vokalinis tercetas, vadovaujamas Algirdo Stankaus. Visi tarsi viena šeima, susikibę už rankų giedojome Tautišką giesmę.

,,Joninės“ Užventyje 2020 06 23

,,Partizaninio karo atgarsiai šiandieninėje Lietuvoje“ 2020 06 15

Birželio 15 d. Užvenčio kultūros centre vyko popietė ,,Partizaninio
karo atgarsiai šiandieninėje Lietuvoje“. Monikos Alūzaitės istorijos
interpretacijos, skirta Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Istorikas
Laurynas Giedrimas apžvelgė partizaninio karo istoriją bei pristatė
istoriko Mariaus Ėmužio knygą ,,Partizanė“, kurioje pasakojama apie
kraštietę Moniką Alūzaitę. L.Giedrimas pasakojo koks buvo moters
indėlis partizaniniame kare.Popietėje dalyvavo ir Monikos dukra Danutė
Aleksandravičienė, kuri pristatė dar nežinomus savo mamos biografinius faktus.

,,Žvilgsnis iš žydinčio medžio“ 2020 01 19

2020 06 01 Užvenčio kultūros centre vyko šventė vaikams ir kaimynams kartu su Šatrijos Raganos gimnazija.

,,Apie tave ir tau“ 2020 03 10

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30- mečio šventė .

Užgavėnės 2020 02 25

Sidabriniai balsai 2020 02 21

II kategorija mūsų tercetui ir didžiulė atsakomybė atstovauti rajonui II ture Šilalėje .

 

KOPŪSTIENĖS VIRIMO ČEMPIONATAS 2019 11 09

Užventyje (Kelmės raj.) vykusiame antrajame kopūstienės virimo čempionate „Kopūstienė šventa, kaip ir mūsų Venta“ net 11 komandų varžėsi šviežių ir raugintų kopūstų sriubų virimo rungtyse. Kopūstienės išvirta ne mažiau 200 litrų. Didžiuliai  katilai kaip mat ištuštėjo, nes renginys sutraukė gausybę žmonių.  

 Čempionato dalyviai, susibūrę į 11 komandų, kopūstienę virė šalia Ventos. Simboliška, tačiau suskaičiavus komisijos balsus, geriausia pripažinta bendruomenės „Venta“ išvirta raugintų kopūstų sriuba (virėja Violeta Grigienė). Antra liko pirmąsyk čempionate dalyvavusi Užvenčio socialinės globos padalinio komanda „Šeimininkėlės“ (virėja Alina Indrulienė). Dvi trečiąsias vietas, surinkusios vienodai taškų, pasidalijo Šiaulių rajono Kurtuvėnų medžiotojų būrelio (virėjas Egidijus Karpavičius) ir DRJ iš Užvenčio-Šiaulių (virėjas Kęstutis Jokubauskas) komandos.  Ir raugintų, ir šviežių kopūstų sriubas virė vienintelė kelmiškių komanda „Kopūstgalvis ir KO“ (virėjas Ričardas Bracevičius). Šios komandos šviežia kopūstienė pripažinta pačia gardžiausia. Iš viso sriubą iš šviežių kopūstų virė keturios komandos. 

Kopūstienes vertino komisija, kuriai pirmininkavo kultūros renginių sumanytojas, įkvėpėjas, turintis didelę virimo patirtį, kurtuvėniškis Dainius Popovas, gurmanų gurmanas, visokiausių sriubų (ypač – žvėrienos) žinovas Juozas Popovas, Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis, Užvenčio seniūnas Linas Mačernius su žmona Jūrate Mačerniene, daržovių augintojas iš Užvenčio krašto Algimantas Vaupšas, kuris čempionatui ne tik dovanojo šviežių ir raugintų kopūstų, bet dar ir prizų nepagailėjo. Antrus metus iš eilės vykusio Kopūstienės virimo čempionato organizatoriaus, Užvenčio kultūros centro direktorė Odeta Kuličauskienė sakė, jog šiuo renginiu visuomenei pristatomas kopūstienės virimas, kaip kulinarinio paveldo tradicija, perduodama iš kartos į kartą. Užventyje įsikūręs stambus Algimanto Vaupšo daržovių ūkis, pagrindinė jo auginama kultūra – kopūstai. Ūkininkas – šventės rėmėjas.

 

 

KOPŪSTIENĖS VIRIMO ČEMPIONATAS“2018 11 17
Lapkričio 17 d.Užvenčio kultūros centre pirmą kartą vyko šventė,, Kopūstienės virimo čempionatas“. Užventiškiai didžiuojasi turėdami savo ūkininką – daržovių augintoją Algimantą Vaupšą, kurio viena iš auginamų daržovių – kopūstai iš jų ir buvo išvirta 150 litrų kopūstienės.Dalyvavo 7 komandos ir jų virtuvės šefai.Kol puoduose konkuliavo sriuba, meno mėgėjų kolektyvai , vadovaujami   O.Stankienės,J.Juozapavičiaus  ir A.Stankaus ,,virė” kultūrinę sriubą.Šventėje sukosi ir šeimyninis tercetas: Stasė ( O.Granickienė), Mikasė ( O.Kuličauskienė) ir jų ,,brolis” Algimantas Vaupšas.Kopūstienę vertino kompetetinga komisija, vadovaujama Dainiaus Popovo.Garbinga pirmoji vieta atiteko Junkilų kaimo bendruomenei ,,Kruteklis”  ,antra vieta – Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijai, trečioji vieta – Vaiguvos virtuvei.Specialų prizą Kolainių UDC įsteigė seniūnas. Mero prizas atiteko daržovių augintojui  A. Vaupšai.