Projektai

Jau antrą kartą Užvenčio kultūros centras siekdamas plėtoti vykdomas kultūrines veiklas, pristato sakralinės  ir klasikinės muzikos projektą „ Giesmė ir žodis tavo garbei“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kelmės rajono savivaldybė.

Remiantis   Užvenčio, Šaukėnų  vietos bendruomenių tradicijomis švęsti religines šventes, ieškant naujų kultūros renginių formų, tikslinei auditorijai numatyta organizuoti profesionalaus meno kultūrinius renginius 3-jose bažnyčiose:

  • Kolainių švč Mergelės Marijos Karmelio kalno Karalienės bažnyčioje per Sekmines;
  • Užvenčio Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje per Škaplierinės atlaidus;
  • Vidsodžio šv.Antano Paduviečio bažnyčioje per šv. Povilo ir Petro atlaidus

Verbų sekmadienį pakviesime į susitikimą su piligrimu, rašytoju,  aktoriumi, dainų kūrėju Juozu Gaižausku, kuris vyks   Užvenčio parapijos namuose..Projekto baigiamasis renginys vyks Užvenčio kultūros centre, kuriame koncertuos  Pasvalio ir Joniškio kultūros centrų chorai, profesionalūs “atlikėjai  su sakralinės muzikos programa.

  Projekto veiklas įgyvendins Užvenčio kultūros centras su projekto partneriais. Informavimas apie projekto veiklas, siekiant į jas įtraukti Kelmės rajono Užvenčio, Šaukėnų  seniūnijų gyventojus, vyks ir informuojant internete, socialiniame tinkle (socialinio tinklo „Facebook“ Užvenčio kultūros centro paskyra leis sukurti ir pakviesti norimus žmones į projekto renginius, vartotojai galės komentuoti pateiktą informaciją, užduoti rūpimus klausimus ir t. t., platforma bus naudinga pritraukti plačiąją visuomenę į projekto veiklas ir renginius, ruošiant pranešimus žiniasklaidai, festivalio projekto reklamą, renkant suvenyrus ir kt. Bus laukiama grįžtamojo ryšio – naudingos informacijos arba kritikos dėl projekto, kurią galės suteikti projekto auditorija, dalyviai ir partneriai. Ši informacija padės tobulinti projektą ir pasiekti geresnių rezultatų

Pirmoji sakralinės ir klasikinės muzikos projekto „Giesmė ir žodis tavo garbei“ diena (2024-03-24), projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kelmės rajono savivaldybė. Projekto veiklas pradėjome susitikimu su piligrimu, rašytoju, aktoriumi, dainų kūrėju Juozu Gaižausku. Klausėmės autentiško pasakojimo apie šv.Jokūbo kelio istoriją, apie Camino Santiago de Compostela, taip pat knygos “ Antarktidos indėnai“ ištraukų, autorinių dainų. Tai buvo nuoširdus, gilus susitikimas.

Užvenčio kultūros centras įgyvendina projektą klasikinės ir sakralinės muzikos dienos „ Giesmė ir žodis tavo garbei“, kurį  iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kelmės rajono savivaldybė. Projektas skirtas populiarinti klasikinę ir sakralinę muziką, užtikrinti profesionalaus meno prieinamumą ir sklaidą Kelmės rajono dviejose Užvenčio ir Vaiguvos seniūnijose, bendradarbiaujant su jose veikiančiomis parapijomis, vietos bendruomenėmis ir Šiaulių apskrities mėgėjų meno kolektyvais.

Projekto veiklose numatyta organizuoti 3 profesionalų ir meno mėgėjų kultūrinius renginius:
Klasikinės ir sakralinės muzikos šiuolaikines interpretacijas  Vaiguvos Šv.Jono krikštytojo bažnyčioje atliks jaunosios kartos akordeonistas Vytenis Danielius ir Panevėžio muzikinio teatro solistas Osvaldas Petraška

Klasikinės ir sakralinės  muzikos bei poezijos programą „ Giesmė ir žodis tavo garbei“ Užvenčio šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje pristatys LMTA baritonas Dainius Puišys, operos solistė Aistė Pilibavičūtė, teatro ir kino aktorė Gražina Urbonaitė ir pianistė Lina Giedraitytė

Numatomas edukacinis – kūrybinis užsiėmimas šeimoms Užvenčio parapijos namuose.
Baigiamsis projekto renginys Užvenčio kultūros centre, kuriame koncertuos Kelmės ir Ginkūnų chorai, Užvenčio Šatrijos Raganos  gimnazijos muzikos skyriaus mokiniai bei LMTA solistai Elena Dačinskaitė ir Dominykas Urba.

Užventyje surengtas XIV -asis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Vaidiname draugams“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba bei Kelmės rajono savivaldybė. Tradicija tapęs festivalis  sukviečia bei skatina bendradarbiauti šalies vaikų ir jaunimo teatrų režisierius, dalintis gerąja patirtimi. Vaikų ir jaunimo teatrų festivalis prisideda prie Užvenčio miesto kultūrinės savasties unikalumo, skatina vaikus ir jaunimą domėtis teatriniu menu, ugdyti kūrybiškumą, plėsti kultūrinį akiratį bei užmegzti ryšius su bendraamžiais iš kitų rajonų.

Šiemet festivalyje dalyvavo Raseinių, Šiaulių, Kretingos, Kražių bei Užvenčio vaikų ir jaunimo dramos kolektyvai ,kurie parodė skirtingų žanrų spektaklius.
Festivalio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti edukacinėse veiklose, kurias vedė viešojo kalbėjimo ekspertė, menotyros daktarė D.Vaigauskaite,  Kauno Vyt.Didžiojo universiteto teatrologijos katedros lektorė V.Truskauskaitė ir Naisių teatro aktorė V.Kavaliauskaitė.
Baigiamajame festivalio renginyje žiūrovai galėjo pamatyti ir Kelmės Mažojo teatro spektaklį „Prunelijaus sapnas“.

Festivalio iniciatorė bei režisierė Ona Granickienė.

Projekto tikslas –skatinti vaikų ir jaunimo kūrybines iniciatyvas teatru, ugdyti komunikacinius meninius gebėjimus per vaidybą kūrybinių laboratorijų metu

Gegužės 10 d. 10 val. festivalio atidarymas Užvenčio kultūros centre, kurio metu festivalio žiūrovai galės išvysti net 3 vaikų ir jaunimo teatrų spektaklius bei sudalyvauti teatriniame edukaciniame užsiėmime, kurį ves profesionali Naisių vasaros teatro aktorė Vaida Kavaliauskaitė.

Gegužės 12 d. Užvenčio dvaro sodyboje su spektakliais pasirodys Raseinių meno mokyklos mokomasis teatras „ Svajoklis“, Šiaulių menų mokyklos teatro studija „Kompanija šauni“, Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „ Atžalynas“ bei Užvenčio kultūros centro dramos kolektyvas „ Pepinukas“Festivalio dalyviai turės galimybę sudalyvauti kūrybiniuose edukaciniuose užsiėmimuose su viešojo kalbėjimo eksperte, menotyros daktare D.Vaigauskaite bei Kauno Vytauto Didžiojo teatrologijos katedros lektore V.Truskauskaite.

Gegužės 16 d. 11 val. Užvenčio kultūros centre baigiamasis projekto renginys. Festivalio dalyviams bus įteikti vietos įmonių ir fondų specialūs prizai bei parodytas profesionalaus Kelmės Mažojo teatro spektaklis „Prunelijaus sapnas“

Tikimės, kad tradicija tapęs festivalis sukvies bei skatins bendradarbiauti vaikų ir jaunimo teatrų režisierius, dalintis gerąja patirtimi, padės vaikams ir jaunimui atrasti erdves naujai meninei saviraiškai, sužadins poreikį ne tik domėtis teatro menu, bet atras poreikį analizuoti jį bei dalyvauti kūrybiniame procese kartu su iškiliomis asmenybėmis.

,,Renginių ciklas ,,Vaiguvos krašto dvarų kultūriniai istorijos fragmentai“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kelmės rajono savivaldybė. Prie projekto įgyvendinimo prisideda ir kiti projekto partneriai bei rėmėjai – UAB ,,Vėjas LT“, Vaiguvos seniūnija, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Vlado Šimkaus Vaiguvos skyrius, Vaiguvos ir Pakėvio kaimo bendruomenės, vietos ūkininkai ir gyventojai.

Projekto tikslas  pristatyti Vaiguvos krašto kultūros paveldo objektus – buvusius ir išlikusius dvarus,  išsaugoti Vaiguvos krašto  senąsias ir kurti naujas tradicijas, kartu bendradarbiaujant su po visą pasaulį pasklidusiais kraštiečiais. Skatinti Vaiguvos krašto gyventojų bendruomeniškumą ir savanorystę, didinant savo krašto žinomumą, gerinant kultūrinių paslaugų kokybę ir plėtrą.

Jau šį  ketvirtadienį, birželio 30 d., Adošiškės dvare vyks poezijos vakaras iš Vaiguvos krašto kilusių įžymių asmenybių kūrybos – Liudo Adomo Jucevičiaus, žemaičių lietuviškojo sąjūdžio dalyvio, literato ir kraštotyrininko, aprašiusio žemaičių krašto gyvenimą, papročius, kuris pirmasis papasakojo legendą apie Jūratę ir Kastytį, taip pat Vlado Šimkaus, poeto, literatūros kritiko, vertėjo kūrybos, kraštiečio Eugenijo Šalčio eilės. Renginio metu bus pristatyta senosios fotografijos darbų ekspozicija „Vaiguva praėjusio amžiaus fotografijose“, parengta iš vietos gyventojų turimų foto archyvų.

Penktadienį, liepos 1 d. – Vaiguvos kultūros skyriuje vyks teatralizuotas pasirodymas „Lietuviškų romansų vainikas“. Svečiuose aktorė Virginija Kochanskytė, sopranas Giedrė Zeicaitė, fortepijonas Edita Zizaitė.

Šeštadienį, liepos 2 d. – baigiamasis renginys Pakėvio dvaro teritorijoje. Renginio metu vyks kultūrinė – edukacinė programa:  „Dvaro turgelis“ – krašto tradicijų ir dvarų kulinarinio paveldo pristatymui (Vaiguvos ir Pakėvio kaimo bendruomenės, vietos amatininkai; įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, žvejų varžytuvės dvaro tvenkiniuose; foto studija dvaro altanoje; koncertinė programa, kurioje dalyvaus kraštiečiai su jų paruoštais meniniais pasirodymais, Užvenčio kultūros centro kapela ,,Venta“, grupė ,,Bonus“.

Gerinant kultūrinių paslaugų kokybę regione, koncertinėje programoje dalyvaus profesionalūs atlikėjai  – Klaipėdos muzikinio teatro solistai Mindaugas Rojus ir Beata Ignatavičiūtė.

Liepos 11 – 17 d. Adošiškės dvare bus organizuojamas tautodailės meistrų pleneras „Vaiguvos krašto istorijos fragmentais“. Dalyvaus tautodailės meistrai (skulptoriai), kurie, reflektuojant į kultūros paveldo – dvarų aplinką sukurs koplytstulpius. Plenero metu sukurti darbai – 2 skulptūros bus pastatytos Vaiguvoje, kultūros paveldo teritorijoje – skvere, šalia architektūros paminklo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ansamblio.

Renginių ciklas skirtas kultūros paveldo objektų – dvarų ir krašto istorinės atminties išsaugojimui ir pristatymui Vaiguvos krašto žmonėms, po pasaulį išsibarsčiusiems kraštiečiams.

keyboard_arrow_up